Jak se vyrábí obuv

JAK SE VYRÁBÍ OBUV ( i další některé výrobky) Courtney Boots, které nabízíme?

 

 

     Globální trh s obuví se odhaduje na 426 miliard dolarů do roku 2022. Obuvnický průmysl roste o 6,2% a zažívá jedno z nejdelších a nejziskovějších období v historii trhu s obuví.

     Firma, kterou hodně odborníků na boty považuje za nejlepší na světě, má továrnu, která vyrábí pouze 30 párů bot za den. Všechny jsou vyráběny na zakázku. Společnost neskladní žádné boty. Boty vyžadují výrobu tří týdnů a čekací doba, která je zákazníkovi oznámena, je v průměru tři měsíce + po té čas na dopravu do konkrétní země.

 

    Společnost Courteney Boot Company je pojmenována po slavném průzkumníkovi, lovci a ochranáři, Fredericku Courteney Selousovi a nachází se v Zimbabwe.

John a  Gale Riceovi založili firmu v roce 1991.(Johny již zemřel a společnost dále vlastní Gale Riceova) a společnost Courteney Boot je i nadále odhodlána vyrábět vysoce kvalitní boty a obuv pomocí metod a strojů, které byly poprvé představeny před více než 40 lety. Gale je jednou z mála žen, které provozují podnikání nejen v Zimbabwe a Africe, ale po celém světě.

 

Zajímavostí  je, že:

 1. společnost Courteney Boot neprodává produkty společnosti prostřednictvím Amazonu nebo Alibaby

 2. neplánuje modernizaci své malé továrny

 3. obuv není vyráběna v Číně, tak jak se děje u mnoha jiných společností, ale veškerá obuv je        vyráběna přímo v Zimbabwe. Už i proto, že by místní lidé ztratili práci. ( Jaká je politická situace v Zimbabwe může být tématem příspěvku na našem fcb.)

 

Společnost Courteney Boot moudře vytvořila vztah se zástupci Zimbabwských parků, ochránců přírody a se společnostmi taxidermi.

Stovky zvířat, které ročně zemřou v přírodě nebo jsou uloveny (lov je legální) a jejich kůže zůstávají odloženy a nevyužity na taxidermích (taxidermi jsou společnosti, které se zabývají výrobou trofejí) společnost Courteney Boot tyto kůže využívá právě na výrobu obuvi, opasků apod.

 Pojďme se podívat přímo do dílny   Z D E