Péče o obuv s hladkou kůží

PÉČE O OBUV VYROBENA Z PŘÍRODNÍ KŮŽE S POVRCHEM HLADKÉ KŮŽE 

      

      Jestliže je vaše obuv lehce zaprášena, pak ji otřete hadříkem namočeným a vyždímaným ve slabém roztoku běžného přípravku na mytí nádobí nebo mýdla. Obuv po té opět otřete hadříkem, ale již namočeným a vyždímaným v čisté vodě. Toto bude dostačující na odstranění povrchového zaprášení obuvi před použitím leštícího krému. Pokud bude vaše obuv více znečištěna pak ji omyjte stejným způsobem, ale s o něco méně vyždímaným hadříkem. Ovšem pozor na kompletní prosáknutí kůže vodou. Pak boty vyložte savým papírem (nejlépe novinami - není však nutné) a nechte je volně uschnout v chladné, vzdušné místnosti. Po uschnutí, pokud jste noviny vložili, vyjměte noviny, vetřete leštící krém a můžete si obuv opět nazout.

 

       Toto je přírodní kůže – nechoďte a nestůjte v řece nebo na okraji rybníků, moře, potoků apod. Nedoporučujeme nosit v zimě. Pokud vaše obuv nasákla vodu z deště nebo kaluže, pak byste ji měli otřít a nakrémovat co nejdříve, jak to bude možné a nechat ji oschnout.

 Vlhkost a nošení obuvi vytáhne z přírodní kůže původní mastnotu. Když se drobná vlákna vysuší, stanou se těžkými a začnou se velmi snadno lámat a zkracuje se životnost přírodní kůže. Vlákna přírodní kůže snadno hoří, zvláště když je přírodní kůže mokrá.

       V žádném případě nesušte kůži prudkým teplem – například blízko rozpálených kamen, nebo na slunci, tím by se poškodila jednotlivá vlákna. Nejlepší způsob sušení přírodní kůže je pomalé sušení. Lešticí krém doporučujeme vtírat do vaší obuvi kartáčkem a v suchém prostředí.  Krém se tak dostane až do pórů a bude příznivě prospívat životnosti vaší obuvi. Pravidelným používáním leštícího krému si vaše boty zachovají původní pružnost, ohebnost a voděodolnost.