Péče o obuv s povrchem semiš

PÉČE O OBUV VYROBENA Z PŘÍRODNÍ KŮŽE S POVRCHEM SEMIŠE

 

     Při očištění použijte jednoduše vlažnou mýdlovou vodu (ne mnoho mýdla) a nečistotu odstraňte pomocí rukou. Nedoporučujeme je příliš máčet ve vodě a už vůbec ne ponořit zcela  do vody.

      Vlhkost a nošení obuvi vytáhne z přírodní kůže původní mastnotu. Když se drobná vlákna vysuší, stanou se těžkými a začnou se velmi snadno lámat a zkracuje se životnost přírodní kůže. Vlákna přírodní kůže snadno hoří, zvláště když je přírodní kůže mokrá.

    Toto je přírodní kůže – nechoďte a nestůjte v řece nebo na okraji rybníků, moře, potoků apod. Nedoporučujeme nosit v zimě. Pokud vaše obuv nasákla vodu z deště nebo kaluže, pak byste ji měli otřít a nakrémovat co nejdříve, jak to bude možné a nechat ji oschnout.

      V žádném případě nesušte kůži prudkým teplem – například blízko rozpálených kamen, nebo na slunci, tím by se poškodila jednotlivá vlákna. Nejlepší způsob sušení přírodní kůže je pomalé sušení. Lešticí krém doporučujeme vtírat do vaší obuvi kartáčkem a v suchém prostředí.  Krém se tak dostane až do pórů a bude příznivě prospívat životnosti vaší obuvi. Pravidelným používáním leštícího krému si vaše boty zachovají původní pružnost, ohebnost a voděodolnost.