Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem v horní části stránek.

 

Potřebujete poradit,

máte dotaz?

telefon, WhatsApp, Viber:

00420 775 169 744

afronatur@gmail.com

info@afronatur.cz

 Připojte se k nám na fcb

 

   

 

 

RECENZE ZÁKAZNÍKŮ

V loňském roce 2017 jsem zakoupila 2 páry obuvi u firmy Afronatur. Jeden pár bot pro mně a druhý pár pro manžela. Dámské boty jsou zhotoveny z hroší kůže a pánské jsou kombinace buvola a impaly.  Oba páry bot jsme používali v náročných podmínkách za každého počasí a obstály na výbornou. Obuv je pohodlná, prodyšná a  odpovídá naším představám použití pro horskou turistiku i lov. Jsme velmi spokojeni a určitě to nebyl poslední nákup u této firmy. Děkujeme. Jindřiška a Vašek L.

 

VÍCE RECENZÍ......

                                                                 

               
29. 09. 2017

VÍTE CO JE CITES......

Víte co je CITES?

Jedná se o povolení např.  na zboží, které jste si zakoupili v cizině a rádi byste si ho odvezli domů.  Povolení se vztahuje dle zákona o obchodování s ohroženými druhy č. 100/2004 Sb. Tento dokument byste měli obdržet v obchodě, kde zboží zakoupíte.Pokud ne, vyžádejte si jej. Neriskujte, že vám bude zboží na hranicích zabaveno. Např. z Afriky se jedná o krokodýlí, hroší, slonní nebo hadí kůži -krajta. Navíc produkty ze slonní kůže nemůžete dovážet pro komerční účely. Pouze pro vlastní potřebu.

Tato povolení se samozřejmě netýkají pouze zboží, ale jak jistě víte i v jiných oblastech. Např. dovoz živých zvířat, potravin, květin atd.

Přesné znění co je CITES:

Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES). Úmluva byla sjednána v roce 1973 ve Washingtonu. Jejím cílem je ochrana ohrožených druhů živočichů a rostlin před hrozbou vyhubení v přírodě z důvodu nadměrného využívání pro komerční účely. Úmluva reguluje zejména obchod s exempláři ohrožených druhů získaných z volné přírody, kontroluje však i obchod s živočichy odchovanými v zajetí nebo člověkem vypěstovanými rostlinami druhů, které jsou v přírodě ohroženy. 

Více se můžete dozvědět na stránkách Ministertvu životního prostředí