Blog

KDE SE V JAR PRODÁVAJÍ VÝROBKY

 Spousta lidí má Afriku spojenou s chudobou. Kde a jakým způsobem se prodává zboží v JAR?

Pokaždé, když jsem v JAR v Cape Town (v Kapském městě) a procházím zejména kolem jedné výlohy,

dozvím se, jaká móda přijde k nám do Čech. Kde si nakoupíte, záleží co byste chtěli nakupovat.

Samozřejmě zde mají nádherná nákupní střediska- oblečení, elektroniku, porcelán apod..Pokud byste

ale rádi dovezli něco svým nejbližším domu nebo chtěli něco koupit sobě, např. sošky, bižuterii, kůže

jako kobereček apod. je nejlevnější varianta nakupovat přímo na ulici. Je to něco podobného jako jsou

u nás trhy. Ne ale v každém městě takové trhy najdete. Určitě takové trhy najdete právě v Kapském

městě, kolem Krüger NP, v okolí Port Elisabeth apod. Dávejte si ale pozor na prodej např. opasků z

pravé kůže. Někteří Vám je nabídnou jako pravou (přírodní kůži), ale nemusí to tak být.

 

 
 
 
 
ODKUD VÝROBKY POCHÁZÍ?

Nebot´ pobýváme s klienty velmi často v Jihoafrické republice, napadla nás myšlenka, nabídnout výrobky i zde v ČR. Nabídka výrobků z pravé kůže patří v Jihoafrické republice k tak běžnému prodeji jako je u nás hovězina nebo vepřovina.

Všechny výrobky pochází pouze z Afriky od výrobců, které osobně známe.

Jsme si vědomi skutečnosti, že lov zvířat a používání kůže vůbec, je pro mnohé kontroverzní téma. Proto je na místě připomenout, že JAR je na zvěř velmi bohatá a lov veškeré zvěře zde podléhá přísné kontrole a regulaci. Výrobky z kůží citesových i některých necitesových zvířat pocházejí téměř výhradně z faremních chovů. (Faremní chov je regulovaným chovem většího počtu zvěře na malé výměře intenzivním hospodařením).

V dnešní době mnoho lidí zjišťuje, jak přirozeně a krásně působí na člověka produkty z kůží a navíc mnohem déle vydrží, v případě, že se o ni staráme.

Věříme, že s nabízenými výrobky budete spokojeni.

POSLEDNÍ ŠANCE KOUPIT NETRADIČNÍ VÁNOČNÍ DÁREK ......

Sice máme na vánoční dárky ještě čas, ale bohužel ne u nás a ne s naším zbožím. Zásoby se nám na skladě rychle snižují. Pokud byste tedy chtěli obdařit své nejbližší,  netradičním dárkem z Afriky, neváhejte.

A důvod?

Afričanům se totiž blíží velké prázdniny. Od poloviny prosince do poloviny ledna si všichni užívají volna s dětmi.   

Pokud byste se rozhodli objednat zboží v prosinci, nevěříme, že by vám zboží dorazilo do vánoc. Nejen, že je, jako každý rok, nápor na výrobu, ale vzniká také nápor na dopravní letecké společnosti, naší vnitrostátní dopravu apod. Vaše objednávka by tak byla ohrožena a s jistotou řešena až ve druhé polovině ledna.  

Pokud si nejste jisti, chcete poradit, dotázat se, nejjednoduší způsob je zavolat na tel. č. 775169744 nebo napsat e-mail: afronatur@gmail.com

KVALITA PRODUKTU

Výrobků a zboží si v dnešní době můžeme koupit nespočet. Každý má jiné priority. Někdo se dívá na kvalitu, někdo na cenu, někdo nakupuje, protože má nákup zkrátka rád.  Jsou ale výrobky, u  kterých bychom si měli dávat pozor na kvalitu.

Co se týká kabelek (a dalších výrobků) je u nás bohužel trend, nakupovat NE kableku, ale ZNAČKU. Na kvalitu kabelky ženy často nehledí, pouze na to, zda je na kabelce známá značka. Není to ale škoda? 

Pokud je kvalitní kabelka (či jiný výrobek) není důležitější, jak nám dlouho dotyčná věc vydrží a poslouží našemu účelu? 

OBUV A ZASE OBUV....

Koupíte si obuv, kterou v prodejně dlouho zkoušíte, ale bohužel... moc dlouho nevydržela? Navíc se možná objevily exémy. Nebo máte vždy nepříjemný pocit, když si obuv máte vyzout, např. na návštěvě, u lékaře...

 

Mít kvalitní obuv patří k nejdůležitější části naší garderóby. Na schůzku můžete přijít v nádherných šatech nebo úžasném obleku. ALe když budete mít nehezkou obuv nebo vás bude tlačit, asi se nebudete cítit právě nejlépe. 

 

Naše obuv je určena do přírody, pro turisty, lovce, do města, na procházky, do práce a některá pánská obuv také ke společenskému oděvu.

 

Obuv, kterou nabízíme má vysokou kvalitu:

 1. je ručně vyráběna z pravé kůže - impala, kudu, pštros, buvol, krokodyl, impala
 2. díky přírodní kůži se vám vytvaruje dle vašeho chodila, vaší nohy
 3. pokud se o ni budete řádně starat, vydrží vám mnoho let
 4. kdo tuto obuv nosil, dosud se u nikoho neobjevil exém, plíseň  či vyrážka 
 5. ani po celodenním nošení nemáte problém obuv vyzout (u lékaře, na návštěvě atd.), není cítit žádný zápach
 6. je vyráběna speciálně pro vás. Výrobce nevlastní sklady plné obuvi, ale každá obuv je speciálně vyráběna na zakázku
 7. můžete si vybrat druh kůže, barvu i podrážku
 8. dosud se nestalo, aby velikost, kterou si zájemce řekne, mu nevyhovovala
 9. věříme, že finanční částka za tuto obuv se vám vyplatí
 10. musíte tedy počítat až 3 měsíce než se k vám dostane
 11. a samozřejmě obdržíte záruku

 

Pokud máte dotazy, není nic jednoduššího než napsat, zavolat. 

afronatur@gmail.com

tel., whatsApp  00420 775 169 744

 

Jsme výhradní zástupci pro ČR obuvi, opasků a dalších některých produktů z naší nabídky, která je vyráběna v Zimbabwe na africfkém kontinent

JAK DLOUHO VYDRŽÍ OBUV?

Stalo se Vám, že jste na stejný druh obuvi narazili ve více obchodech,ale za poměrně rozdílné ceny? A jak dlouho Vám obuv vydržela?  

Obuv z pravé kůže vydrží mnoho let. Ovšem pod jednou podmínkou. Že se o ni budeme řádně starat, aby se neporušili vlákna. To znamená, že musíme myslet alespoň na občasné očištění hadříkem od prachu. Pokud je obuv více zašpiněna, pak musíme očistit mýdlovou vodou a necháme volně uschnout. V žádném případě ne na kamnech, topení, přímém slunci apod.!! Po té nakrémovat. Vždy použijeme krém vhodný na pravou (nebo-li) přírodní kůži. Dbejte tedy na časté ošetření krémém, které Vám dá záruku dlouhodobého používání.

Obuv na obrázku je nošena všude. Na procházky, do města, na hory, na lovy, na túry, do lesa. I když se nesmí a nedoporučuje nosit ve vodě (tj. např. procházet kalužemi) nebo ve sněhu, přesto je obuv na obrázku je nošena shruba 80% v roce, denně a to cca 4 roky. 

Co je kladem přírodní obuvi: nejen, že vypadá vzhledově velmi pěkně, díky podrážce neklouže, ale také nevznikají žádné ekzémy na nohou (alespoň do dnešní doby nejsou známy) a při vyzutí se nemusíte obávat nepříjemného zápachu.

Záleží již na Vašem rozhodnutí zda se rozhodnete naši nabízenou obuv vyzkoušet. Věříme, že finanční částka se vám vyplatí. Jen počítejte s tím, že obuv se k Vám může dostat (od objednávky, přes výrobu a doručení k Vám) až za několik týdnů či až za tři měsíce. Veškeré zboží je výráběno na zakázku.

Vánoce se blíží......

Vánoční čas se blíží. Ale než usedneme k vánočnímu stolu a k nazdobenému stromečku, u většiny z nás provází předvánoční čas plný zmatků. Spousty dodělávek v pracovní sféře, domácí úklidy, pečení, vrcholící zkoušení ve školách a další přípravy na vánoční svátky. Mnoho z nás však také trápí něco společného: Co darovat svým nejbližším. Něco hezkého, netradičního, atraktivního. 

Co kousíček slunné Afriky v podobě dárků?

 

Jen nezapomínejte na včasné objednání.....

VÍTE CO JE CITES......

Víte co je CITES?

Jedná se o povolení např.  na zboží, které jste si zakoupili v cizině a rádi byste si ho odvezli domů.  Povolení se vztahuje dle zákona o obchodování s ohroženými druhy č. 100/2004 Sb. Tento dokument byste měli obdržet v obchodě, kde zboží zakoupíte.Pokud ne, vyžádejte si jej. Neriskujte, že vám bude zboží na hranicích zabaveno. Např. z Afriky se jedná o krokodýlí, hroší, slonní nebo hadí kůži -krajta. Navíc produkty ze slonní kůže nemůžete dovážet pro komerční účely. Pouze pro vlastní potřebu.

Tato povolení se samozřejmě netýkají pouze zboží, ale jak jistě víte i v jiných oblastech. Např. dovoz živých zvířat, potravin, květin atd.

Přesné znění co je CITES:

Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES). Úmluva byla sjednána v roce 1973 ve Washingtonu. Jejím cílem je ochrana ohrožených druhů živočichů a rostlin před hrozbou vyhubení v přírodě z důvodu nadměrného využívání pro komerční účely. Úmluva reguluje zejména obchod s exempláři ohrožených druhů získaných z volné přírody, kontroluje však i obchod s živočichy odchovanými v zajetí nebo člověkem vypěstovanými rostlinami druhů, které jsou v přírodě ohroženy. 

Více se můžete dozvědět na stránkách Ministertvu životního prostředí

 

VÁNOCE SE ZDAJÍ BÝT JEŠTĚ DALEKO, ALE....

okud byste chtěli pro své blízké, známé, šéfy apod. zakoupit dárek a nebyl by na skladě, nezapomínejte, že cesta produktu do vašich rukou zabere až tři měsíce. (zadání výrobci, doprava z JAR do ČR, proclení, doprava k vám, u krokodýlí kůže navíc získání povolení trvá cca 30dnů). Bohužel toto jsou faktory, které neumíme ovlivnit.

Navíc v JAR jsou hlavní prázdiny od 1/2 prosince a již od začátku prosince může být problém zajistit výrobu a dovoz.

kontaktovat nás můžete na:

tel. č. 00420 775 169 744

whatsApp 00420 775 169 744

mail: afronatur@gmail.com

do JAR  +27 826 226 059

Nahoru
12 položek celkem