JAR

V jedné zemi, celý svět! Tak se dá popsat Jihoafrická republika. Magické kouzlo země vás bude přitahovat ke stálému návratu.

Krajiny plné zeleně se střídají  s pouští, sucho s vlhkem, bohatství se snoubí s chudobou. Najdete zde moderní, nádherné, čisté komplexy s nepochopitelným nepořádkem.  Cape Town (Kapské město) se řadí k nejkrásnějším městům světa. 

Jihoafrická republika má 3000 km pobřeží s osamělými plážemi s 29 státních přírodních parků a zvířecích rezervací. Země oplývá bohatstvím rozmanitostí flóry i fauny.  Stejně jako například Botswana. Přesto  návštěva  parků, rezervací je zcela odlišná  od Jihoafrické republiky . To se nedá popsat, to se musí zažít. 

Každá část země je specifická, rozdílná. Navštívit však během svého pobytu všechny, byt´ jen významné oblasti, nedoporučujeme. Byl by to jen závod s časem a pouhou únavou.

Na naší planetě existuje jen málo míst s tak různorodým množstvím živočišných druhů jako v Jižní Africe, kde žije přes 350 popsaných savců, přes 800 zástupců ptactva včetně největšího ptáka světa pštrosa, největšího létajícího dropa kori (Kori bustard), plameňáků a v neposlední řadě hojnost snovačů (Ploceus vitelinus). Mořské pobřeží obývají například lachtani jihoafričtí, delfíni kapští i několik druhů žraloků. V řekách nejsou výjimkou krokodýli či hroši obojživelní.

Pro zajímavost – největším jihoafrickým savcem je slon Africký (Loxodanta africana), nejmenší rejsek malý (sorex minutu), nejvyšším žirafa (giraffa camelopardalis) a nejrychlejším je gepard (acinonyx jubatus).

Nákupní košík
cs_CZCzech