Pravost kůže

 

Zajisté budou mít někteří námitky proti těmto výrobkům. Ale tak jako u nás je běžné použití vepřovice a hovězí kůže, stejně tak je běžné v JAR použití mnoha přírodních kůží, například pštrosí či krokodýlí, z impaly, kudu, buvola, krajty, nguni, hověziny apod.  

Mentalita místních obyvatel je zcela jiná, stejně tak jako názor na lovy a faremní chovy. Již jihoafrické malé farmářské dítě přihlíží péči o zvěř na farmě, stejně jako lovům. Ale to jen na okraj.

 Kůže na výrobky je používána z kůží, které zůstávají jako odpad na taxidermých, kterých je v JAR nespočet, nebo jsou vykupovány od společností či soukromých farmářů, kteří se faremním chovem zabývají. 

  

U nás nekoupíte výrobek zpracovatelského průmyslu, ale výrobek dokonalé ruční práce

 

3 kopie

 

  • Garantujeme 100% pravou kůži
  • Na vnitřní prostor produktů je použit opět materiál z kůží - buvolů, antilop, jehněčiny,  vepřovic, ale samozřejmě i látka. 

 

certifikat

 

Jak poznáte pravou kůži?

  • krásně voní
  • na dotek je zcela jiná než syntetická
  • vydrží velmi dlouho 
  • pro neznalce není jednoduché rozeznat pravou kůži od imitace 

 

Pokud se ze zahraničí dováží výrobky z pravé kůže, na některé druhy kůží je nutné povolení, tzv. CITES. Např. na krokodýlí, hroší, krajtí atd.  Toto povolení vydává Ministerstvo životního prostředí,  v JAR  tuto oblast má na starost Nature conservation. Obě strany, jak česká, tak africká, mají každá na schválení a vydání 30 pracovních dnů. Vyřizování těchto povolení je časově náročný proces a podléhá přísným pravidlům. 

Na základě tohoto povolení, lze zboží z Afriky dovést. Bez tohoto dokladu, žádné zboží z pravé kůže (kůže, která toto povolení dle zákona č. 100/2004 Sb. vyžaduje) nepřivezeme. Toto povolení se vydává za poplatek.  U zboží, které nabízíme my, se jedná o kůže krokodýl, hroch. Výrobky z pštrosí kůže, buvola, kudu, impaly se to netýká, protože dle zákona č. 100/2004 Sb toto povolení není vyžadováno.

 

Zároveň je to pro vás i upozornění, že pokud si budete kdekoli na celém světě kupovat zboží z pravé kůže, měl by vám spolu se zbožím být předán bud´přímo CITES nebo POTVRZENÍ/ CERTIFIKACE. Pokud tento doklad mít nebudete, může se Vám stát, že zboží zůstane na letišti u celních úředníků.  Jaké druhy kůže podléhají povolení dovozu do zemí EU, se můžete dozvědět na stránkách Ministerstva životního prostředí

 

Co se skrývá pod zkratkou CITES:

CITES je úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin, která byla sjednána v roce 1973 ve Washingtonu. Jejím cílem je ochrana ohrožených druhů živočichů a rostlin před hrozbou vyhubení v přírodě, z důvodu nadměrného využívání pro komerční účely. Jsou tři druhy CITESu.  I., II., a III. Více se o CITES dozvíte na stránkách Ministerstva životního prostředí  zde

 

 Příklad vývozního CITESu

 export_cites  3 kopie

 

   

 

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...