Pravost kůže

 

Pravost kůže

Zajisté budou mít někteří námitky proti těmto výrobkům. Ale tak jako u nás je běžné použití vepřovice a hovězí kůže, stejně tak je běžné v Jižní Africe použití mnoha přírodních kůží, například pštrosí či krokodýlí. Na rozdíl od naší republiky, kdy se loví "pár druhů zvěře" , v Jihoafrické republice je více než 56 druhů.

Jejich mentalita je zcela jiná, stejně tak jako názor na lovy. Již jihoafrické malé farmářské dítě přihlíží péči o zvěř na farmě, stejně jako lovům. Ale to jen na okraj.

 

Kůže na obuv je používána výhradně z kůží, které zůstávají jako odpad na taxidermích, kterých je v JAR nespočet.

 

U nás nekoupíte výrobek zpracovatelského průmyslu, ale výrobek dokonalé ruční práce

  • Garantujeme 100% pravou kůži
  • Na vnitřní prostor produktů je použit opět materiál z kůží - buvolů, antilop, jehněčiny,  vepřovic, ale samozřejmě i látka.

 slide

 

 

Jak poznáte pravou kůži?

  • krásně voní
  • na dotek je zcela jiná než syntetická
  • pro neznalce není jednoduché rozeznat pravou kůži od imitaceže 

Pokud se ze zahraničí dováží výrobky z pravé kůže, na některé druhy kůží je nutné povolení, tzv. CITES. Např. na krokodýlí, hroší, krajtí atd. 

 

Co je CITES? Je to doklad, určité povolení, které podléhá přísným kritériím. Na základě tohoto povolení můžete dovést  pravou kůži nebo výrobky z pravé kůže ze zahraničí. Jiné druhy pravé kůže tomuto ani jinému povolení nepodléhají.

CITES - úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin, která byla sjednána v roce 1973 ve Washingtonu. 

Takto vypadá  CITES, který musí vlastnit každý prodávající, který dováží pravou kůži ze zahraničí. 

 

export_cites  3 kopie