Charakteristika kůží

Výroba kůže do podoby, kdy se s ní dá pracovat a používat na výrobu je poněkud složitá. Místní lidé ji umí profesionálně vymízdřít, proto je kůže měkká a tenká. Více se však výrobou nebudeme zabývat.

 

                    

PŠTROSÍ KŮŽE:

 

pštrosí kůže je jedna z nejtrvanlivějších kůží, protože zatímco vlákna většiny kůží leží souběžně navzájem, vlákna pštrosa leží v nepravidelném schématu a křižují se. Tím dělají kůži pevnější. Pštrosí kůže je velmi tenká, pružná a ohebná. Měkká na dotek, přírodně (mastná) olejová, tudíž odolná proti vysušení. Proto se také netrhá a je tuhá. Pštrosí kůže je exotická a známá pro jedinečnost per a vzorku. Je to nákladná, exklusivní kůže s jedinečným vzhledem a kvalitou, dodávající nadčasovost. Pštrosí kůže, tak jako ostatní není streč.

 

                       

kůže po úpravě

KROKODÝLÍ KŮŽE:

 

krokodýlí kůže je složena z tzv. kožního krytu, který brání vysušení kůže a také nepropouští vodu. Je složena, především na zádech velkými zkostnatělými  destičkami, které jsou neprodyšně sevřeny, zatímco spodní část je pokryta pouze menšími ohebnými šupinami. Kůže, stejně jako pštrosí je velmi pevná a poddajná. Krokodýlí kůže, tak jako ostatní, není streč.

 

                                                    

                                       kůže před úpravou-záda                 kůže před úpravou-spodní část                 kůže po úpravě

 BUVOLÍ KŮŽE:

 

buvolí kůže - zrno je výraznější, vlákna jsou tlustší a více se do široka rozptylují. Jsou velmi pohodlné na nošení, protože jsou velmi flexibilní a také proto, že absorbují (vstřebávají) a propouští vlhkost jak během teplého léta, tak i během chladných dnů. Bota se díky vlastnostem buvolí kůže vytvaruje podle Vaší nohy a stane se více pružnější během používání. Ovšem ale,  pokud budete o kůži pečovat a chránit ji ošetřujícím krémem. Buvolí kůže, tak jako ostatní, není streč.

 

kůže před úpravou

KŮŽE KUDU, IMPALY ( mají stejné vlastnosti)

 

Kudí a impalí kůže je světlejší, jemnější (měkčí) a znakem kudí kůže je více poškrábaná kůže od trnů stromů z buše.  Výrobci se záměrně nesnaží tyto přírodní šrámy maskovat ani ji nepovažují za závadu, ale dávají tímto kudu - kůži typický jeho charakter. Tato kůže je úžasně silná, trvanlivá a odolná, ale také natolik jemná, že se člověk v obuvi cítí velmi pohodlně. Částečný anilin dodává kudu-kůži světlehnědou barvu. Na dotek je velmi měkká až hebká. Má velmi elegantní vzhled. Kudu je reverzibilní (schopná zpětného procesu) a je používána jak kůže hladká, tak kůže se semišovou (suede) texturou. Často se používá v obou kombinacích. Kůže kudu i impaly, tak jako ostatní kůže nejsou streč.

 

                          

kůže před úpravou - kudu                            kůže před úpravou - impala

HROŠÍ KŮŽE:

Hroší kůže má absolutně nádherný příčně pruhovaný vzhled a je mimořádně měkká a poddajná, na dotek jako samet. Je extrémně flexibilní a odolná stejně jako skutečně silná a pohodlná. Hroší kůže bývá vždy poškrábaná od obrovských zápasů během jejich života a to kůži dodává konečnou skvělou charakteristiku. Hroší kůže, tak jako ostatní není streč.

Dodáváme hroší obuv s přírodním semišem (suede). Hroší kůže je nákladná, exotická a je cenově téměř stejná jako pštrosí kůže.

 

kůže před úpravou