PROČ PRÁVĚ PŠTROSÍ KŮŽE?

PŠTROSÍ KŮŽE

Pštrosi se po staletí

prohánějí po pláních jižního afrického mysu. Vysoká poptávka po pštrosím peří a pštrosí kůži, umožnila vznik odvětví, které existuje již téměř 200 let. Pštrosí průmysl  tvoří hlavní pracovní místa v rozsáhlé africké oblasti.

Pštrosí kůže

 je jednou z nejexotičtějších dostupných kůží, proto je drahá. Proč je ještě pštrosí kůže tak drahá? Pštros má krásné folikuly a méně kůže, což činí výrobní proces komplikovaným a právě to je také jeden z důvodů vyšší ceny. Dalším důvodem je to, že pštrosi jsou ve srovnání s dobytkem vzácnější.

Pštrosí kůže

Pro nás je pštrosí kůže velmi exotická a mnoho lidí nemá představu, proč by si vůbec měli tuto kůži pořizovat. Všichni se však určitě ale shodneme na tom, že obecně přírodní kůže,  jako materiál na výrobu různých výrobků, je daleko výhodnější a trvanlivější, zároveň ohleduplnější k přírodě.

PŠTROSÍ KŮŽE

jedna z nejexotičtějších druhů kůže na trhu

Pštrosí kůže je jedinečný řemeslný materiál známý svou odolností, pružností, měkkostí a ohebnou vlastností. Výrobkům dodává jedinečný vzhled.

Jednou z výhod pštrosí kůže je, že odolává praskání. Kůže obsahuje přírodní oleje, které přispívají k jeho odolnosti. Přírodní oleje chrání kůži před slunečním zářením. Ale i tak, je třeba dodržovat některé kroky, aby kůže dlouho vydržela.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI PŠTROSÍ A HOVĚZÍ KŮŽÍ?

HOVĚZÍ KŮŽE

Hovězí kůže je jedním z nejběžnějších druhů kůže ze zvířat. Hovězí kůže se vyrábí procesem činěním.

Hovězí kůže je běžný materiál používaný např. k výrobě bot, tašek, batohů, opasků, peněženek atd.  Tento typ kůže dělá výrobky odolné proti protržení nebo proražení.

Můžete jej potisknout tak, aby napodoboval exotickou kůži, jako je pštrosí, hadí a jiné kůže. Je to také skvělý materiál pro další odvětví, jako je sedlářství, nábytkářství, v módní oblasti atd.

PŠTROSÍ KŮŽE

Pštrosí kůže je jedinečný řemeslný materiál známý svou odolností, pružností, měkkostí a ohebnou vlastností. Pštrosí kůže je jedním z nejexotičtějších druhů kůže na trhu. Koženým výrobkům dodává jedinečný vzhled.

Hlavním rozlišovacím znakem, kterým lze pštrosí kůži od jiných kůží odlišit je znak brku. Plná pštrosí kůže je nákladný druh pštrosí kůže. Poloviční brk má méně brkového vzoru. Vzor brku je výsledkem velkých folikulů, z nichž každý měl pírko.

Pštrosí kůže je bezkonkurenční svou pevností. Je to jedna z nejtvrdších kůží na trhu. Tuto kůži lze rozdělit do tenkých vrstev, přičemž zůstane pevná a vytvoří lehké oděvy.

Pštrosí kůže si získala oblibu jako exotický kožený materiál.  Pštrosí kůže má jedinečný vzhled elegance.

 

VÝSLEDEK POROVNÁNÍ?

HOVĚZÍ KŮŽE

 • je těžší i jako hotový výrobek
 • vypadá robustně
 • není tak měkká a hladká jako pštrosí kůže
 • je cenově dostupná a odolná

PŠTROSÍ KŮŽE

 • patří mezi nejkvalitnější
 • nejodolnější, nepřekonatelná pro svou sílu
 • je jedním z nejlepších druhů kůže na světě díky své měkké struktuře a vysoké odolnosti
 • je exotická, a proto dražší než hovězí kůže
 • má hrbolkovou strukturu a vzhled. Pokud přejedete po kůži rukou, ucítíte hrbolky
 • je lehčí i jako hotový výrobek.
 • je oblíbená pro svůj vzhled, lehká, ale přitom velmi pevná
 • obsahuje přírodní oleje, které odolávají praskání při vysokých teplotách
 • přírodní oleje zvyšují tuhost kůže